Jak zdrowa jest czkolada

Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz. Tak mawiał Jan Kochanowski w znanym przez wszystkich wierszu. Nasze zdrowie jest szlachetne i smakuje wspaniale. Nie każdy jednak o tym wie. Bardzo podobnie nie każdy wie, jak o ten dar dbać. Czy możliwa jest taka pielęgnacja naszego zdrowia, która jednocześnie sprawiałaby nam przyjemność?
Nikt nie chce truć swojego organizmu bowiem to od jego funkcjonowania zależy nasze samopoczucie psychiczne a także stan fizyczny. Równocześnie wszyscy lubimy sprawiać sobie drobne radości. Jedną z nich jest właśnie jedzenie czekolady. Sprawia ona jednak, że rośnie w nas poczucie winy dotyczące szkodzenia własnemu organizmowi. Cała przyjemność jest zatem obciążona wyrzutami sumienia. Nie bądźmy dla siebie tacy surowi. Czekolada to samo zdrowie. Jest ona źródłem mnóstwa witamin i minerałów. Przede wszystkim jest bogata w wapń i magnez. Warto zwrócić uwagę na zawarte w czekoladzie związki zwane flawonoidami. Są to substancje, które występują również w czerwonym winie oraz w zielonej herbacie. Wpływają pozytywnie głównie na zmiany miażdżycowe i krążenie krwi. Czekolada zawiera mnóstwo rozmaite związków chemicznych, które chronią organizm człowieka przed zmianami nowotworowymi, stymulują układ odpornościowy, zmniejszają bóle i poprawiają nastrój. O ile lubimy jeść tego typu słodycze to 1/3 tabliczki dziennie będzie rewelacyjnym rozstrzygnięciem dla naszego organizmu.

Jedzeni czekolady to jeden ze sposobności na poprawę naszego wewnętrznego stanu zdrowia. Nie zapominajmy natomiast o naszej skórze, którą należy pielęgnować także od zewnątrz. Na pewno nie raz spotkaliśmy się z kosmetykami na podstawie tego smakołyku. Naturalne słodycze mogę być wykorzystywane nie tylko i wyłącznie w kuchni i leczeniu doustnym, ale również w kosmetologii. Już sam zapach czekolady wprawia nas w bardzo dobry nastrój. Maseczka czekoladowa nie tylko i wyłącznie spowoduje, że się odprężymy, niemniej jednak także pozytywnie wpłynie na wygląd naszej skóry. Co więcej czekolada działa wyszczuplająco i modelująco na sylwetkę. Dlatego warto zainwestować w odżywczy żel pod prysznic albo olejek do masażu na podstawie czekolady. Taki specyfik możemy także przygotować w domowym zaciszu. Żaden kosmetyk nie wpłynie aż tak odżywczo na naszą szarą i zmęczoną skórę jak czekolada. W szczególności o ile jest ona osłabiona dietą, chorobą albo bezsennymi nocami.

Jedzenie czekolady jest dobrym sposobem na poprawienie sobie nastroju w zaciszu domowym. Jednakże, gdy mamy ochotę na profesjonalną pielęgnację możemy udać się do gabinetu kosmetycznego, gdzie bardzo często wytwarza się zabiegi na bazie tego naturalnego kosmetyku. Wiedząc, jakie zalety posiadają czekoladowe słodycze nie zapominajmy o ograniczeniach. Czekolada zwiera bowiem cukier, który nie zainteresowanym osobom dobrze służy. Warto zainwestować w dobrej jakość gorzką czekoladę, która jest najzdrowsza zwracając uwagę na na zawartość cukru. Znając umiar na pewno nie zaszkodzimy swojemu zdrowiu.
Zobacz również: http://tc4universe.pl/?p=13
Więcej informacji na stronie: http://tc4universe.pl/?p=17
Źródło: http://tc4universe.pl/?p=25

Comments are closed.