Warto zainwestować w bezpieczeństwo

Pożary- na nieszczęście nadal ukazują się zazwyczaj, niosąc zagrożenie zarówno dla zdrowia, jak i życia człowieka. Dlatego tak najważniejsze staje się właściwe zabezpieczenie przeciwpożarowe. Niewątpliwie mimo optymalnego, nie da się usunąć przyczyn pożarów. Te niestety będą w każdej chwili. Natomiast, dzięki odpowiedniemu zabezpieczeniu jesteśmy w stanie zminimalizować rozprzestrzenianie się ognia, a też dymu. Im szybciej i skuteczniej to zrobimy, tym straty wywołane pożarem będą niższe.

Aby chronić różnego rodzaju przestrzenie i pomieszczenia przed skutkami pożarów, stosowane są wszelakiego rodzaju zabezpieczenia. W gronie nich najważniejsze miejsce odgrywają kurtyny przeciwpożarowe. Ich zadaniem jest podzielenie budynku na kilka wydzielonych stref pożarowych. Kiedy w jednej z nich wybucha pożar, kurtyny w sposób automatyczny opadają, powstrzymując na pewien czas rozprzestrzenianie się zarówno ognia, jak i dymu. I trzeba w tym miejscu podkreślić, że to aktualnie dym jest w 90% bezpośrednim składnikiem zagrażającym życiu. 90% śmiertelnych wypadków spowodowanych jest nie ogniem, a w tym momencie dymem.

Ważną rolę w zabezpieczeniach przeciwpożarowych stanowi wyłaz dachowy przeciwpożarowy. Może on posłużyć przykładowo zamknięciu klatki schodowej na poddasze. Ważne podczas wyboru tego szczegółu jest sprawdzenie jaką wyłaz posiada klasę odporności ogniowej i czy została ona zweryfikowana odpowiednimi badaniami.

Jeżeli już bezpieczeństwo jest dla Ciebie priorytetem, pamiętaj także o zagrożeniu, jakim jest pożar. To ważne, aby i przed nim się zabezpieczać.

Więcej: kurtyny przeciwpożarowe.

Comments are closed.