W jaki sposób możesz pozyskać wartościowe linki do swojej strony internetowej?

Po zmianach które nastąpiły w google, odnoszących się do katalogów internetowych, pozycjonerzy zareagowali błyskawicznie poprzez tworzenie stron internetowych, na których prawie każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość dodania własnego  artykułu. Powstały setki takich stron, które posiadają na celu rozpowszechnianie fraz wybranych przez twórcę konkretnego artykułu. Jedne z takich stron, wykonane przez amatorów to pełne śmietniska, przepełnione tekstami z automatów i mieszarek, a inne to ze starannosią przygotowywane i sprawdzane portale, na które warto zwrócić swoją uwagę. Nie warto interesować się tymi śmieciowatymi, gdyż można sobie tylko zaszkodzić poprzez dodawanie do nich osobistych artykułów. Strony presell page  tworzone są w celu umożliwienia innym osobom zamieszczania ich artykułów, które w tekście posiadają linki prowadzące do ich stron. Takie strony z tekstami, potocznie nazywane są presell page lub precle. Należy jednak pamiętać o kilku bardzo poważnych zasadach. Artykuł presell nie może być bezpośrednią reklamą danej firmy, lub produktu, a wyłącznie omówieniem jakiegoś zagadnienia, kłopotu, albo interesującą informacją, linkującą wyselekcjonowane wyrazu,  skojarzone z oferowaną usługą. Dla wielu osób napisanie artykułu promującego jego własną stronę internetową, wydaje się być celem nie lada nieprostym. Z całą pewnością, przyczyną nie jest tutaj skromność tej mężczyźni i kobiety, a jedynie brak adekwatnej wiedzy, odnośnie tego, jak się za to zabrać , a ponadto jak ma to wyglądać. O ile własnymi siłami tworzysz treść indywidualnej prywatnej  strony internetowej, do której linkować będzie precel, to nie powinno sprawić Wszyscy to dosłownie małego kłopotu. W celu uzyskania jak najlepszego rezultatu, należy kierować się kilkoma podstawowymi zasadami, które na każdym porządnym preclu są wcześniej opisane.

Precle są ostatnio coraz popularniejsze, natomiast wielu ludzi nie wie jak się zabrać za pisanie takich artykułów i oczym mają być. Omówię tutaj parę priorytetowych zasad pisania artykułów. Najbardziej istotne jest to, żeby Twój wpis był napisany w całości przez Ciebie (albo przez opłaconego uprzednio copywritera jeżeli już nie masz specjalnych zdolności). Nie oznacza to natomiast, że nie możesz w tym posługiwać się pomocniczymi materiałami, artykułami, Wikipedią (treść inspirowany), ale żeby napisany przez Ciebie artykuł nie był kopią czy sklejką innych, gotowcem (google z łatwością kontroluje takie rzeczy i artykuł, w którym powtarzają się wnikliwie te same zdania jest traktowany jako spam, rzecz powieloną, a to nie daje rezultatów jakich byśmy oczekiwali). Bardzo wiele kiepsko napisanych treści precel, jest odrzucanych przez moderatorów, którzy nie wolą zaśmiecać spersonalizowanych indywidualnych serwisów. Każdy wpis jest ważny i dodawanie artykułów napisanych wbrew zgodności z zasadami sprawia, że strona traci na wartości. Powinno się pamiętać o najistotniejszej zasadzie: artykuł presell page nie może być bezpośrednią reklamą twojej firmy lub produktu, a jedynie omówieniem jakiegoś zagadnienia czy problemu, ciekawą informacją, w których linkuje się wybrane słowa,  skojarzone z oferowaną usługą.  Zadbaj o to żeby artykuł napisany był w metodę jak najbardziej logiczny, przystępny oraz spójny.  Po publikacji, zarówno wyrazu priorytetowe (anchor text) jak również pozostałe, będące przykładowo tytułem twojego precla, będą również wyszukiwane w google. Internauci, którzy natrafią na twój artykuł, przeczytają go i spodoba im się, niewątpliwie podlinkują go dalej, a to jedynie podniesie pozycję twojego serwisu w wyszukiwarce. Wszystko to tylko pozornie wydaje się niełatwe niemniej jednak jeśli tylko raz się za to zabierzesz i nauczysz, to potem przygotojesz artykuły już bardzo szybko.

Presell pages, które popularnie nazywane po polsku są preclami albo precelkami, to strony internetowe (serwisy), które przedstawiają naszą działalność w formie krótkich artykułów (w ogromnej liczbie przypadków od 1000 – 3000 znaków ale może być więcej), w których treść wklejone są linki, które odsyłają czytelnika do serwisu, strony na której przedstawiona jest nasza pełna oferta.
Takie hiperłącze przeważnie nazywane jest anchor linkiem (czyli zupełnie inaczej tekst, na który można kliknąć) w postaci jednego ze słów podstawowych, na który pozycjonuje się stronę. Artykuł musi oczywiście mieć treść, która zgodna jest z tematyką strony, do której linkujemy. Tak wykonany materiał, ma zdecydowanie większą siłe od zwyczajnego wpisu, który dodaje się do presell page internetowych. Bardzo wielu ludzi korzysta z ofert kupna linków na allegro. Nie wiedzą natomiast jak ważne jest to, na jakiej stronie ten link zostanie umieszony. W ogromnej liczbie przypadków patrzą na jedynie na wskaźnik PR (czyli całkiem inaczej Page Rank), który nie jest aż tak ważny, a wyłącznie to jak dużo linków znajduje się na danej stronie. Nie posiada sensu wydawać pieniędzy na kupienie linku na tak zwanej farmie linków. Nie dość, że straci się pieniądze, to jeszcze nic się nie zyska (no chyba, że nic nie znaczący link w internecie). Dlatego najlepiej do pozycjonawania swojej strony używać precli. Można je z łatwością napisać we własnym zakresie, nie trzeba wydawać pieniędzy, bo często serwisy, na których się je umieszcza są darmowe. Trzeba tylko uważać, żeby teksty na preclu nie zostały śmieciowe, a serwis było moderowany. Pozycjonowanie nie jeste już tajemnicą i ma możliwość to zrobić prawie każdy szary człowiek. Dany artykuł, dobrze napisany, zapewne będzie wyszukiwany przez losowe mężczyźni i kobiety z wyszukiwarki google, a to prócz tego wzmacnia jego wartość. Znajduje się w nim link do twojej strony i właściwie każdy może przez niego wejść. Właśnie dlatego trzeba pamiętać, żeby Twój artykuł był sensownie napisany niemniej jednak ażeby nie był bezpośrednio reklamą twojego serwisu.

Comments are closed.