W jaki sposób możesz pozyskać wartościowe linki do swojej strony internetowej?

Katalogi Presell Pages wykorzystują zjawisko wklejania linków na portalach z artykułami presell, które tematycznie są powiązane z naszą stroną. Wygląda to około tak: znajdujesz odpowiedni katalog Presell (istotne ażeby był moderowany i nie były w nim dodawane śmieciowe wpisy), rejestrujesz się w nim, piszesz artykuł precel, który jest związany tematycznie z Twoim słowem głównym (jest to słowo, na które chcesz się pozycjonować, w razie potrzeby fraza), dodajesz go do katalogu, linkując do Twojej strony (w wielu sytuacjach za poradą anchor text – czyli linku pojawiającego się w tekście), następnie linkujesz ten artykuł tak jak zwykłą stronę również przy pomocy tego samego słowa kluczowego na innych stronach, gdy wykonasz wszystkie te czynności to otrzymasz wtedy mocny tematyczny link, który z pewnością sprawi, że twoja pozycja w google wzrośnie. Wiadomo jeden artykuł nie wystarczy żeby wybić się do top 10, sam Presell to nie kompletne presell page dlatego powinno się ich pisać jak najwięcej. Parę lat temu w Stanach Zjednoczonych zaczęto wyprodukować strony przedsprzedażowe, które na jednej stronie miały na celu zachęcić klienta do kupienia jednego danego produktu. Strona miała taką propozycję, która niejako wymuszała na odwiedzającym decyzję, nie dając mu sposobności surfowania po stronie. Miał do wyboru jedynie dwie opcje, lub wykona daną akcje, lub opuści stronę.Te strony przedsprzedażowe okazały się bardzo wartościowe wręcz dla Google, który traktował linki, które zostały na nich umiejscowione jako  linki tematyczne , a dodatkowo wysokowartościowe. Google jakiś czas obniżył moc katalogów, głównie przez znajdujący się na nich ogromny śmietnik. Nie powinno się było długo czekać aż pozycjonerzy wynajdą rozwiązanie. Stały się nimi serwisy presell pages, zaadaptowanie z amerykańskich serwisów przedsprzedażowych, teksty znajdujące się na nich są również traktowane przez google jako tematyczne i artościowe.

Chcesz rozpocząć zabawę z pozycjonowaniem, wiesz już około co to jest presell page? Tutaj znajdziesz pomocne informacje dla początkującego. Wartościowe serwisy presell pages najłatwiej jest odkryć na tworzonych od czasu do czasu przez pozycjonerów specjalnych listach. Warto też przejrzeć forum PiO czyli pozycjonowanie i optymalizacja, gdzie coraz to są wrzucane nowe precle i są oceniane pod kątem ich wartości dla google przez fachowych pozycjonerów, tam z pewnością znajdzie się wartościowe precle. W każdym z nich wymagana jest rejestracja, czyli powinnaś założyć swoje własne konto, za radą, którego będziesz mógł wrzucać do serwisu nowe wpisy. Raz założone konto daje sposobność dodawania wielu różnych, następnych wpisów. Zmusza to także poświęcenie ciut większej ilości czasu niżeli w katalogu, dlatego także nie dopuszcza, aż takiego śmietnika jak to się stało w katalogach. Jak pisać artykuły? Przede wszystkim warto jest pisać tylko wartościowe artykuły. Priorytetowo jeżeli serwis presell page  jest mocny i przydatny. Mogą one mogą one nam pomóc dostarczyć ruch , a ponadto kontrahentów, a najczęściej będą także linkowane na innych serwisach jako wartościowe źródło edukacji (jeżeli już ktoś uzna twój artykuł za sensowny i praktyczny to może na przykład wkleić link do niego na facebooka, a samo to już daje bardzo mocny link). Najważniejsza sprawa, to to, że każdy artykuł musi być unikatowy, żeby to wszystko miało jakiś sens. Na przykład – o ile umieścisz artykuły na stu różnych precelkach i na każdym będą to identyczne artykuły to wtedy Google zaindeksuje w najlepszym wypadku tylko kilka sztuk i koniec.

Ogólnie rzecz biorąc jeden precelek to jeden artykuł. Minimalna długość artykułu to w zdecydowanej większości przypadków 1000 znaków, natomiast im więcej tym dużo lepiej. Są również precle gdzie minimum to 3000 znaków. Najlepiej jest również gdy na 1500 znaków przypada jeden link (nawet jeżeli na preclu pozwalają dodać do 3). W niniejszym artykule podane są informację jak budować artykuł, który umieszcza się na wortalach typu Presell Pages. Oto zasadnicze zasady, jakimi powinno się się kierować przy pisaniu precla. Wpis, który chcesz umieścić w presell page Pages musi składać się z nagłówka, najlepiej jeśli będzie on słowem podstawowym oraz dodatkowo treści głównej (najważniejszy treść, to o czym piszesz), która  powinna składać się z najlepiej minimum  tysiąca znaków (minimum, bo tyle jest absolutnie wymagane, niemniej jednak jeżeli tekst jest dłuższy to tym nie gorzej, będzie wówczas bardziej użyteczny), w informacji natomiast (co najważniejsze, w końcu to pozycjonowanie) powinien być umieszczony link do strony  przez nas pozycjonowanej w formie anchor (link w tekście, czyli naszym słowie kluczym – fraza, na którą chcemy pozycjonować naszą stronę). Jak oraz dodatkowo ile wstawiać linków w presell page? Właściwie każdy serwis ustala swoje własne zasady, w których określa ile linków ma możliwość się znajdować w artykule. Pomijając jednak to wszystko powiem, jak to można powinno wyglądać zgodnie z zasadami pozycjonowania. Na tekst o długości 1500 znaków powinien przypadać jeden link (częstokroć może być ich wręcz do trzech niemniej jednak w tak krótkim tekście trzy linki posiadają słabszą moc niż jeden w tym samym tekście). Jeżeli mamy artykuł dłuższy, czyli na przykład. 3000 znaków to pozwala nam to na dodanie dwóch linków. Ważne jest jednakże, żeby linki nie prowadziły do tej samej strony, gdyż wtedy tylko jeden z nich będzie miał wartość. Linkujemy wówczas jeden anchor do strony głównej, a jeden do podstrony naszego serwisu. Są to pokrótce bardzo istotne zasady, którymi powinno się się kierować przy dodawaniu tak zwanych precelków do serwisów presell page. Jest to obecnie najlepsza metoda pozycjonowania stron internetowych.

Comments are closed.