Nie musisz mieć gry na płycie, wystarczy przeglądarka

Nudzisz się? Masz krótką przerwę w pracy lub potrzebujesz chwili relaksu w czasie edukacji do egzaminu? Gry przeglądarkowe są dla ciebie. Część z nich, oparta jest na zasadzie PvC, czyli Player versus computer – te gry nie zajmą ludzie wiele czasu. Do tej kategorii zaliczamy znacząca większość zwyczajnych flaszówek, czy gier opartych na silniku JavaScript, które możemy odkryć na wszystkich popularnych serwisach poświęconych grom przeglądarkowym.
Jednak najlepsze gry przeglądarkowe zajmują nieco więcej czasu – te w dużej liczbie przypadków polecane należą do gatunku MMO (czyli Massive Multiplayer W Internecie) i są oparte o zasadę PvP, czyli Player versus Player. Do tych gier zaliczymy wszystkie fabularyzowane gry przeglądarkowe, w których możemy grać wspólnie z graczami z całego świata – gry mmo. Takie gry maja tendencję do zabierania całkowicie ogromnej ilości czasu – świat gry jest w większości sytuacji na tyle złożony, że bez problemu można się w nim na odrobinę zgubić. Idealnym przykładem ma możliwość być inspirowana Władcą Pierścieni gra Lord of the rings w Internecie (LOTRO) – nieustająco rozbudowywany świat powoduje, że gracze spędzają kilka godzin, wędrując po mapie i podróżując ścieżkami znanymi z książek i filmów.
Najczęściej polecane gry MMO to World of Warcraft, wspomniany już Lord of the rings on-line, Aura Kingdom, Anarchy W Internecie czy World of Tanks (, a oprócz tego pozostałe produkty oferowane przez Wargaming) – zobacz tutaj: gry przeglądarkowe). Co ważne, zdecydowana większość z tych gier, przynajmniej częściowo, jest oparta o model F2P (free to play), co znaczy, że można w nie zagrać zupełnie za free.

Więcej: polecane gry przeglądarkowe.

Comments are closed.