Kiedy trzeba schudnąć

Otyłość w dzisiejszych czasach zaliczana jest do chorób cywilizacyjnych. Coraz więcej ludzi żyjąc w ciągłym pośpiechu, nie potrafi kontrolować indywidualnej wagi. Bardzo duże ilości przetworzonego jedzenia i brak czasu na przygotowywanie prywatnych, zdrowych posiłków, wpływają niekorzystnie na nasze zdrowie i wygląd. Nasuwa się więc pytanie, jak skutecznie schudnąć?

Leczenie otyłości nie jest sprawą najprostszą i trzeba rozumieć, że jest to choroba. Nie można eksperymentować na swoją ręką, gdyż może to przynieść odwrotne skutki. Wszechobecne pomysły na diety i błyskawiczne gubienie wagi są niebezpieczne i nie mają nic wspólnego z badaniami fachowców. Mogą stanowić zagrożenie zarówno dla naszego zdrowia, jak i życia. Jedyną słuszną drogą, żeby pozbyć się nadwagi, jest konsultacja ze specjalistą. Dietetyk dobierze nam zbilansowaną dietę, dopasowaną do prywatnych potrzeb. Zapotrzebowanie energetyczne u każdego jest inne. Zależy między innymi od wieku, płci i wykonywanej pracy. Powinno się dostarczać organizmowi wystarczającą ilość składników pokarmowych, a odchudzanie musi się wiązać ze zmianą stylu życia i nawyków żywieniowych. Wbrew pozorom nie jest to dwutygodniowa dieta, która funkcjonuje cuda, ani tabletki odchudzające.

Wykorzystanie z usług dietetyka zapewnia rozsądną drogę do zgubienia zbędnych kilogramów. Wyłącznie takie rozwiązanie jest bezpieczne, gdyż będąc pod stałą kontrolą specjalisty, możemy być pewni, że odchudzanie doprowadzi nas do szczupłej sylwetki i dobrego samopoczucia, nie powodując co więcej uszczerbku na naszym zdrowiu.

Sprawdź: leczenie otyłości.

Comments are closed.