Kiedy pilnie potrzebujesz pieniędzy

Jeśli jesteśmy zadłużeni już na tyle, że ściga nas komornik, wtedy należycie jest skonsolidować wszystkie kredyty, które nie trafiły jeszcze do komornika. Należy również spieniężyć ten majątek, który można sprzedać na obecną chwilę z zyskiem. Można również zapożyczyć się prywatnie – u rodziny, znajomych albo w firmach, które udzielają pożyczek dla zadłużonych.

Firmy, które udzielają pożyczek dla zadłużonych w ogromnej liczbie przypadków niestety wpędzają dłużników w jeszcze większe problemy finansowe i powodują tak zwaną spiralę zadłużenia. Dlatego zanim podpiszemy umowę pożyczki od firmy, która ratuje nas z opresji, powinno się zanieść ją do prawnika, który specjalizuje się w pożyczkach i umowach cywilnych.

Jeżeli jednakże nie chcemy wiązać się z żadną prywatną osobą ani firmą, powinno się wpisać w Google: „szukam pożyczki“, odmówić zaklęcie i zobaczyć co się zdarzy. Całkiem prawdopodobne, że nic.

Od niedawna także firmy pozabankowe, które dotąd specjalizowały się w udzielaniu chwilówek, oferują wyżej oprocentowane kredyty na długi czas, na większe kwoty. Są to pożyczki pozabankowe wyprofilowane stricte pod klienta zadłużonego, który nie ma już wyjścia i musi pożyczyć z jakiegokolwiek źródła pieniądze, by uniknąć licytacji komorniczej.

Ostatnia możliwość, jaka jest dla osób maksymalnie zadłużonych i zdesperowanych w szukaniu nowych pieniędzy to pożyczki pod zastaw. Ogłoszenia pożyczki pod zastaw znajdziemy w prasie. Jest to niebezpieczna metoda pożyczania i powinna zostać zrealizowana jedynie w ostateczności. Zastawiając coś wartościowego, zyskamy zwykle mało i nasza sytuacja się pogarsza.

Sprawdź: szukam pożyczki.

Comments are closed.