Jaki serwer wybrać

W teraźniejszych czasach, coraz popularniejszym biznesem jest zarabianie na prywatnej farmie serwerów. Popyt na te usługi jest ogromny. Próg wejścia na ten rynek jest wysoki, bowiem oprócz hardware’u potrzebny jest odpowiednio uzbrojony budynek z klimatyzacją i awaryjnymi systemami zasilania. Niezbędne również jest zapewnienie profesjonalnej ochrony, bowiem tego typu obiekt jest narażony nie tylko na ataki hakerskie, lecz również na fizyczną penetrację przez przestępców i organizacje terrorystyczne.
Najpopularniejszy zakres usług to hosting www. Jedna maszyna z odpowiednimi zasobami ma możliwość obsłużyć wręcz wiele tysięcy stron internetowych. Wystarczy odpowiednia dystrybucja linuxa która standardowo wspiera tego typu wykorzystania. Dużo bardziej wymagającą usługą jest udostępnianie wirtualnych serwerów w chmurze. Serwery vps to ceniona usługa, bowiem gwarantuje dużo większą elastyczność niż zwykły hosting. Daje możliwość to nabywcom na swobodniejsze skonfigurowanie usług, bez ograniczeń narzucanych przez Apache’a. Możliwe jest skorzystanie z wielu technologii, które standardowo nie są wspierane. Pomimo, że dzięki wirtualizacji użytkownicy mają wrażenie działania na odrębnej maszynie, wręcz pojedynczy rack jest w stanie obsłużyć setki takich kont. 
Najlepiej profesjonalni klienci chcą posiadać do osobistej dyspozycji serwery dedykowane. W tym przypadku nie udostępniamy maszyny wirtualnej, lecz oddzielny fizyczny host. Jest to najdroższe rozwiązanie, ale gwarantuje duży poziom dostępności i bezpieczeństwa.

Zobacz też: hosting sms.

Comments are closed.