Jak zbudować idealne zaplecze – tworzenie strony zapleczowej?

Odpowiednia metoda budowania własnego zaplecza może w ogromnym stopniu poprawić pozycji Twojego serwisu w wyszukiwarkach. Pozycjonowanie zapleczem gwarantuje nam także pełną kontrolę nad wyświetlanymi się tam linkami. W tym artykule postaram sięzilustrować Wszyscy ludzie czy opłaca siętworzyć zaplecze i jak to należy robić.

Zaplecze dla pozycjonera – podstawy
Co to jest zaplecze pozycjonerskie? Takie pytanie zadaje mi coraz więcej osób spoza branży. Świadczy to o zwiększającej sięświadomości dotyczącej pozycjonowania u osób, których biznes w jakiś sposób powiązany jest z internetem. Czy to przez posiadanieosobistej strony internetowej czy przez sprzedaż w sklepie internetowym. A przy tym w pytaniach pojawia się problematyka bezpieczeństwa stron internetowych pozycjonowanych dzięki zapleczu.

Wyjaśniając: zaplecze pozycjonerskie jest to kilka, kilkanaście stron należących do jednego pozycjonera. Zaplecze służy do zdobywania w łatwy sposób linków pozycjonujących stronę klienta. Im większe zaplecze i bardziej zadbane tym większą moc ma stosujący je pozycjoner.

jednakże czy pozycjonowanie stron przy użyciu zaplecza jest bezpieczne, to jużzupełnie inna kwestia. W zgodzie z regulaminem google,wszystkie działania mające na celuzmianę pozycji w wynikach.Więc samo w sobie pozycjonowanie jest działaniem wbrew regulaminowi. A cała sztuka polega na tym, ażeby nie dać się złapać. Tak więcadekwatnie opracowanezaplecze bezpiecznie i nie stanowi niebezpieczeństwa pozycjonowanej stronie.

A więc w skrócie wygląda zaplecze? Zaplecze to po prostu sieć naszych stron internetowych – najczęściej są to mini strony posiadające kilkanaście podstron. Tematycznie dobrze by były zbliżone do pozycjonowanej strony internetowej.

A oto jak powinno wyglądać takie zaplecze

-Strony zapleczowe powinny być o podobnej bądź również pochodnej tematyce co nasza główna witryna

-Strony zapleczowe powinny być mocno linkowa (katalogi,precle)

-Warto aby stron zapleczowa nie wyglądała jak wypluta z automatu (niech ma tematyczne obrazki, filmik, tematyczny szablon)

-Umieszczaj swoje strony zapleczowe na różnych hostingach a domeny rejestruj na różnorakie dane

-Umieszczaj na nich treści nie tylko przyjazne wyszukiwarką ( niech będą to informacji logiczne i poprawne gramatycznie

-Upewni się, że stron zapleczowa jest dobrze zoptymalizowana ( czy posiada dobre linkowanie wewnętrze, przyjazne url)

Inna bardzo ważna kwestią przy stawianiu zaplecza – strona zapleczowa, którego zadaniem jest pozycjonowanie naszej strony internetowej jest stawianie zaplecza na różnych skryptach. Teraz bardzo dużo osób stawia zaplecze na wordpressie. Jest to bardzo dobry cms jest staraj się korzystać z innych skryptów takich jak przynajmniej sNews czy Drupal. Te systemy są podobnie przyjazne jak WordPress.

Nie idź na ilość lecz na jakość. Staraj się tworzyć stronki, które posiadają odpowiednią siłę. Warto stawiać je na przechwyconych domenach. Najlepiej dawniej pozycjonowanych pod to samo słowo kluczowe. Dzięki przechwyconym domeną możemy w ogromnym stopniu przyśpieszyć budowę wartościowego zaplecza a tym samym przyśpieszyć pozycjonowanie naszej strony internetowej.

Comments are closed.