Gry przeglądarkowe

Gry przeglądarkowe, jak sama nazwa wskazuje potrzebują przeglądarki, ażeby poprawnie funkcjonować. W pewnych przypadkach wymagają także instalacji dodatkowych wtyczek (na przykład. Javy, czy najnowszej wersji flasha), czy dodatkowych programów ściąganych na dysk twardy(przykładowo. Quake Live). Niektóre z gier przeglądarkowych umożliwiają granie z innymi graczami – są to tak zwane gry MMO (skrót od angielskiego Massive Multiplayer On-line). W innych wyzwanie rzuca graczom komputer. Przykłady takich gier można mnożyć – będą to głównie łatwe flashówki, czyli gry takie jak szachy, warcaby, czy też PacMan albo Mario On-line. Te gry zajmują relatywnie niewiele czasu i są doskonałym rozstrzygnięciem na krótką przerwę w czasie stresującego dnia. Należy ujrzeć: gry na przeglądarke.

Gry przeglądarkowe MMO są oparte na modelu PvP, czyli Player versus Player. W gronie takich gier wyróżniamy gry F2P (darmowe) , a ponadto gry za które powinniśmy zapłacić. W ogromnej liczbie przypadków polecane gry MMO F2P to DrakenSang Online, Heartstone: Heros of Warcraft, oraz dodatkowo oczywiście World of Tanks, czy bardzo popularny w Polsce World of Warcraft. Wymienione wyżej tytuły znajdziemy również w różnych rankingach prezentujących najlepsze gry przeglądarkowe całościowo, bez rozróżnienia na gatunki (gry na przeglądarke).

Gry przeglądarkowe są relatywnie niedużo wymagające sprzętowo, przez co są bardzo popularne – nie wymaganie do nich najnowszego sprzętu. Wymagają jednak dobrego połączenia z internetem – tyczy się to zarówno gier MMO, jak i gier, w których gracz gra przeciwko komputerowi. Na nieszczęście bez podłączania, żadna z takowych gier nie będzie działać poprawnie.

Sprawdź: gry na przeglądarke.

Comments are closed.