Gdzie szukać noclegu w Krakowie

Studenci  i obcokrajowcy w wielu sytuacjach szukają noclegów w hostelach. Hotele to miejsca specyficzne, które większości osób, które mają więcej niż trzydzieści lat nie pasują. Hostele skupiają osoby, którym nie zależy na maksymalizacji komfortu w miejscu, w którym wynajmuje ona nocleg. Noclegi Kraków w hostelu mają być przede wszystkim tanie, a wygoda schodzi na dalszy zamysł. Dlatego obecnie ceny za noclegi w hostelach nie sięgają wyżej 50 zł za jedną osobę za jedną noc. 50 złotych to cena dość wygórowana jak na tego rodzaju obiekt hotelowy, bo zwykle noclegi w salach wieloosobowych, współdzielonych z dziesięcioma innymi osobami są nie wyższe niż 25 PLN.

Reguła jest taka, że im bardziej hostel jest wyprofilowany pod zachodniego turystę, tym ceny w nim będą droższe. Anglicy i inni przybysze z Zachodu bardzo chętnie korzystają z ofert hosteli w Krakowie. Kraków to dla Anglików, obok czeskiej Pragi, jeden z głównych miejsc docelowych, jeśli analizują oni o tym, aby wyjechać na wieczór kawalerski.

Na nieszczęście natomiast cierpią na tym turyści z Polski – kiedy przyjeżdżają do Krakowa są zdziwieni dość wysokimi cenami za nocleg Kraków w hostelu położonym w centrum aglomeracje lub na krakowskim Kazimierzu. Wyjściem z sytuacji w Krakowie jest poszukanie hostelu, w którym nie mówi się po angielsku, jednak wydaje się to czasem niemalże wyczynem.

Prawie każdy, kto chce zwiedzić wyjątkowy Kraków tanio, ma możliwość wybrać się też na Kraków nocleg w lecie na pole namiotowe, na którym znajdują się liczne pola dla osób, które posiadają ze sobą namiot. Jest to wersja mocno studencka.

Sprawdź: noclegi Kraków.

Comments are closed.